Big Brother 8 nis më 7 Mars

Pothuajse gjithçka është gati për natën e parë. Të shtunën më 7 mars ora 21:00 do të fillojë edicioni i tetë i spektaklit Big Brother Albania. Tashmë janë përzgjedhur banorët ... Më tepër

Blerand, ke 200 mijë euro pasuri – Sa fëmijë duhet t’i kesh?

Ministri i Zhvillimit Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Blerand Stavileci, mbrëmë ka dhënë një deklaratë në të cilën ka gjykuar kosovarët të cilët kanë rrogë 300 euro dhe i kanë ... Më tepër

Aplikoni për Shkollën e Lidershipit e cila do të mbahet në Shkup

Shkolla për Lidership Organizata jo-qeveritare  Qendra për Demokraci dhe Zhvillim-QDZh (Center for Democracy and Development-CDD) do të organizojë “Shkollën për Lidership” me karakter të edukimit politik. Një lloj i organizimit të tillë, pasur ... Më tepër

Rama i kërkon Rumanisë të njohë Kosovën

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Rumani, ku pati një takim me homologun e tij Victor Ponta. Gjatë konferencës së përbashkët për shtypin, kreu i qeverisë i bëri thirrje Rumanisë ... Më tepër

Merkeli dënon vrasjen e politikanit të njohur rus

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka qenë e para që ka dënuar vrasjen e politikanit të njohur rus të opozitës, Boris Nemtsov, një natë më parë në Moskë. Nëpërmjet një deklarate për ... Më tepër

Me te lexuarat sot dhe te muajit
ALMAKOS ALMAKOS