Dalin pamjet e Surface Pro 5

Auto & Tech | Publikuar më 19.05.2017 në ora 11:47

Microsoft ka planifikuar një ngjarje për të hënën, më 23 maj në Shangai, ku kompania pritet të lansojë pasardhësin e Surface Pro 4.

Kohët e fundit, Evan Blass, i famshëm për lajmet e tij, ndau të gjithë pamjet e dizajnit të supozuar të Surface Pro 5, duke treguar atë nga të gjitha këndet, dhe duke përfshirë edhe stilolapsin e ri Surface.

Nuk ka ndryshime të mjaftueshme në dizajnin e tabletit, dhe pajisja duket e ngjashëm me paraardhësin e saj. S Pen dhe tastiera do të jenë në dispozicion në një larmi ngjyrash për të zgjedhur (siç është paraqitur më lart).

Herën e fundit, kompania gjithashtu prezantoi një Surface book së bashku me tabletin, por këtë herë, kompania nuk pritet të njoftojë pasuesin e saj, siç u zbulua nga njerëzit e afërt të kompanisë.

Kompania do të zbulojë detaje të plota rreth detajeve të çmimeve dhe disponueshmërisë të hënën, më 23 maj.