Këtë javë temperatura të ulëta, të mërkurën 37 gradë celsius

Shqipëri | Publikuar më 17.07.2017 në ora 10:02

Moti këtë javë nis me temperatura të ulëta dhe me reshje. Temperatura maksimale e ditës së hënë do të jetë 30 gradë celsius.

Deri të mërkurën moti do të jetë i paqëndrueshëm ndërsa më pas pritet të pësojë një rritje të lehtë.

Dita e premte do ta rikthej të nxehtin afrikan, pasi temperatura pritet të pësojë një rritje të ndjeshme duke arritur në vlerën e 37 gradë celsius. /Telegrafi/