Rok Kronaveter i tregon Sllovenisë dhe gjithë botës si shënohet një gjuajtje e lirë e përkyer (Video)

Sport | Publikuar më 13.02.2018 në ora 16:00

Mesfushori i Olimpija Ljubljanas ka shënuar një gjuajtje të lirë të shkëlqyer nga mbi 30 metra.

Skuadra e Rok ishte përballë ekipit bjellorus, Dinamo minsk.

Minsk ishte afër që të fitonte miqësoren përballë sllovenëve, derisa në skenë us hfaq Rok Kronaveter në minutën e 88-të.

Lojtari 31 vjeçar arriti në mënyrë spektakolare që të shënojë një gol nga gjuajtja e lrië me një goditje të fuqishme dhe precize.

Me këtë gol do të ishte krenar edhe Cristiano Ronaldo, i cili ka ditur që të shënojë gola të tillë në karrierën e tij.

Ky perfeksion i Kronaveter bëri që ky takim të përfundonte në mënyrë të barabartë.

/Telegrafi/