Ronaldo dhe Ramos nuk e duan Balen në finalen e Ligës së Kampionëve!

Sport | Publikuar më 19.05.2017 në ora 20:31

Gareth Bale pritet që të shërohet për ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve kundër Juventusit.

Por, ky lajm që mos të sjell risi në formacionin startues të skuadrës madrilene.

Sipas portalit Gol Diario, Cristiano Ronaldo dhe greth nuk dëshirojmë që në ekipin e parë të ndeshjes finale ta kenë në fushë Balen, transmeton Telegrafi.

Gjithashtu, tërthorazi edhe Marcelo, Coentrao, Pepe dhe Casemiro janë që të luajë prej fillimit të ndeshjes Isco, i cili ka shkëlqyer në ndeshjet e fundit.

Ndryshe, finalja e sivjetme e ligës më elitare evropiane për klube do të zhvillohet më 3 qershor në Cardiff të Uellsit. /Telegrafi/