​Amazon heq dekoracionet e Krishtlindjes, i zëvendëson me imazhet e Aushvicit

​Amazon heq dekoracionet e Krishtlindjes, i zëvendëson me imazhet e Aushvicit
Tash esht Koha

epa08033274 An exterior view of the Amazon logistic center in Werne, Germany, 29 November 2019. Trade union Ver.di said that workers at six Amazon logistic centers in Germany are to go on strike during Amazon’s Black Friday online shopping event on 29 November 2019, as part of their long-running campaign for better pay and conditions. EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Platforma e shit-blerjeve online Amazon ka larguar disa nga dekorimet e festës së Krishtlindjeve, duke i zëvendësuar ato me imazhe të kampeve të përqëndrimit të Aushvicit.

CNN raporton se disa fotografi të kampit famëkeq ishin përdorur në pemët e Krishtlindjeve, krahas suvenireve, hapëseve të shisheve dhe tapeteve të mausit për kompjuter.

Kësisoj, Amazon ka tërhequr produktet që u janë ofruar blerësve.

“Të gjithë duhet të ndjekin udhëzimet tona të shitjes. Produktet në fjalë janë hequr”, sqaroi një zëdhënës i kompanisë për CNN.

Tash esht Koha
TAGS