20 futbollistët më të pashëm në botë, CR7  kryeson listën

20 futbollistët më të pashëm në botë, CR7  kryeson listën
10:11 | 19 Tetor 2019

Zakonisht në mediet sportive kemi parë renditje të futbollistëve në bazë të arritjeve në fushën e blertë.

Kemi parë lajme pothuajse çdo ditë rreth konkurrencës së shëndosh mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit, dy futbollistëve më të mirë në histori të këtij sporti të dashur.

Por, është tani ‘AS’ që ka vendosur të bëjë një renditje të 20 futbollistëve më të pashëm në botë.

Cristiano Ronaldo kryeson listën e ‘AS’, me disa lojtarë tjerë të Real Madridit që kanë zënë një vend në këtë ‘konkurs’.

Cristiano Ronaldo

James Rodriguez

Isco

Erik Dum

Kevin Trapp

Oliver Giroud

Alisson Becker

Antoine Griezmann

Andre Silva

Mauro Icardi

Marco Reus

Carlos Vela

Christian Pulisic

Iker Casillas

Loris Karius

Paulo Dybala

Guillermo Ochoa

Gerard Pique

Rurik Gíslason

Philippe Coutinho

/Lajmi.net/ 

TAGS