21 vjeçarja nga Podujeva ndërron jetë në QKUK disa orë pas lindjes me prerje cezariane

21 vjeçarja nga Podujeva ndërron jetë në QKUK disa orë pas lindjes me prerje cezariane

Ka nderruar jete në Mjekësinë Sportive një lehonë e lindur në vitin 1999 me inicialet D.P. nga Komuna e Podujevës e cila sot në orët e pasdites kishte kryer lindjen me prerje cezariane.

Burimet brenda Klinikës Gjinekologjike tregojnë se lehona ishte sjell në Klinikë në gjendje të rëndë dhe me urgjencë i është kryer lindja.

Në Gjinekologji 21 vjeçarja ishte trajtuar për t’u dërguar sërish në Mjekësinë Sportive në kujdesin intensiv.

Ajo ishte në javën e 36 të shtatzënisë.

TAGS