“90% e femrave janë k*rva”, moderatori shqiptar flet pas deklaratës së bujshme

“90% e femrave janë k*rva”, moderatori shqiptar flet pas deklaratës së bujshme

“90% e femrave janë k*rva”, moderatori shqiptar flet pas deklaratës së bujshme

Pas deklaratës së bujshme në një intervistë, Klevi Kadilli ka diçka për të thënë.

Klevi Kadilli ishte i ftuar së fundi në “Late Night Show”, i cili ndër të tjera tha se “90% e femrave janë k*rva”, shkruan lajmi.net.

Deklarata e moderatorit bëri shumë bujë në mediet rozë, ndërsa pas gjithë kësaj ‘zhurme’ ai ka reaguar përmes disa postimeve në Instagram.

Ai madje shkëputi një pjesë të një interviste, ku ndër të tjera thotë se është feminist, e këtë tha se askush nuk e kishte bërë lajm.

“Jam rritur me një figurë femërore dominante në familjen time, më bën që gratë, nënat, motrat dhe këdo tjetër të gjinisë femërore t’i dua. Unë jam shumë feminist. Femra është e brishtë dhe jep jetë, është e shenjtë”, kishte deklaruar Klevi.

Në njërin prej postimeve, moderatori dhe këngëtari Klevi Kadilli tha se është i shokuar edhe vetë nga ajo që pa në medie, pasi deklarata e tij kishte bërë bujë. /Lajmi.net/

TAGS