Dhe ia arriti! Dua Lipa shpërblehet me çmimin për ‘muzikën më të mirë internacionale’ në BAMBI Awards

17/11/2018

Të premten është zhvilluar ceremonia më e madhe e ndarjes së çmimeve në Gjermani. Rreth 1000 mysafirë të ftuar nga biznesi tregtar, sportet, moda dhe ... Read More

Në fundjavë mot i ftohtë, të dielën në mbrëmje priten edhe reshje bore

17/11/2018

Ditëve të fundjavës masat e ftohta ajrore nga verilindja e kontinentit do të vazhdojnë të depërtojnë mbi rajon duke sjellë mot më të ftohtë dhe ... Read More

Krasniqi: Takimi Thaçi- Putin, shans për t’i prezantuar Rusisë të vërtetën e Kosovës (Video)

17/11/2018

Memli Krasniqi thotë se Kosova asnjëherë nuk ka pasur ndonjë rast të prezantojë vërtetën para bllokuesit të vetëm të anëtarësimit të Kosovës në OKB. Nënkryetari ... Read More

Brazili fiton ndaj Uruguait në ndeshjen e ngushtë falë penaltisë së Neymarit

17/11/2018

Brazili ka shënuar fitore minimale në një ndeshje të luftuar ndaj Uruguait. Sfida miqësore u zhvillua në Emirates të Londrës. Uruguai pati paraqitje mbreslënëse në ... Read More

360 gradë, Zaev i bindur se Greqia do të kalojë Marrëveshjen e Prespës në Kuvend

16/11/2018

16 Nëntor 2018 / 23:37 Zav foli edhe për marrëdhëniet fqinjësore mes Maqedonisë dhe Greqisë dhe pohoi se Greqi do ta kalojë Marrëveshjen e Prespës ... Read More

360 gradë, Zaev: Mijallkovi nuk po trajtohet ndryshe nga të tjerët

16/11/2018

16 Nëntor 2018 / 23:19 Në emisionin ‘360 gradë’, kryeministri foli edhe për ish shefin e DSK-së, Sasho Mijallkov duke thënë se ai nuk po ... Read More

Notat e lojtarëve: Holandë 2-0 Francë, Depay ndër më të mirëve

16/11/2018

Kombëtarja e Holandës vazhdoi t’u japë leksione kombëtareve të mëdha. Viktima e radhës ishte kampionia e botës, Franca, që u mposht në Rotterdam me rezultat ... Read More

Tridhjetegjashtë të famshmit që kanë ngjashmëri “të frikshme” mes vete

16/11/2018

A e dini ndjenjën kur shikoni një film dhe kuptoni se keni parë aktorin diku tjetër? Për t’u siguruar që keni të drejtë, ktheheni te ... Read More

Thaçi ironizon me Avdullah Hotin për ‘tradhti kombëtare’, thotë se nuk është qëndrim i LDK-së

16/11/2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas ngjarjeve të fundit në Paris, ku mori pjesë në shënimin e përvjetorit të 100’të të përfundimit të Luftës së ... Read More

Villas-Boas: Isha në bisedime me Interin dhe Romën

16/11/2018

Andre Villas-Boas e pranon se Italia i duket interesante dhe se gjatë viteve ka pasur kontakte me Interin dhe Romën. 41-vjeçari u bë i famshëm ... Read More

Ndodh edhe kjo, deveja në skaj të rrugëve të Filadelfisë së mbuluar nga bora (Foto/Video)

16/11/2018

Qindra mijëra shoferë që e kanë frekuentuar sot rrugën 309 në Filadelfia të SHBA-ve, kanë pasur çfarë të shohin – një deve duke qëndruar pranë ... Read More

360 gradë, Zaev: Spasovski nuk është përgjegjës për arratisjen Gruevskit

16/11/2018

16 Nëntor 2018 / 22:52 Gjatë intervistës në emisionin ‘360 gradë’ në Alsat, kryeministri Zaev tha se nuk sheh se përgjegjësi te ministri i Mbrojtjes, ... Read More