A ju kujtohet hera e fundit kur Gjilani dhe Drita zhvilluan një ndeshje në Prishtinë?

A ju kujtohet hera e fundit kur Gjilani dhe Drita zhvilluan një ndeshje në Prishtinë?

A ju kujtohet hera e fundit kur Gjilani dhe Drita zhvilluan një ndeshje në Prishtinë?

Fundjava në Superligën e Kosovës sjellë derbin e madh mes Gjilanit dhe Dritës.

Kjo ndeshje, që cilësohet si më interesantja në futbollin kosovar, do të zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.

FFK i ka dhënë leje Gjilanit që këtë ndeshje ta organizojë në Prishtinë, shkaku se stadiumi i tyre ndodhet në rinovim.

Hera e fundit kur këto dy skuadra zhvilluan një ndeshje në kryeqytet, ishte në vitin 2001.

Luhej finalja e Kupës së Kosovës në vitin 2001, ku Drita pas penalltive kishte mposhtur Gjilanin pas ekzekutimin e penalltive./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS