Abraham në dyshim se cilën kombëtare ta përfaqësojë, Nigerinë apo Anglinë?

Abraham në dyshim se cilën kombëtare ta përfaqësojë, Nigerinë apo Anglinë?
23:40 | 15 Shtator 2019

Sulmuesi i Chelseat dhe golashënuesi më i mirë në Premierligë, Tammy Abraham e ka lënë derën e hapur për t’u bashkuar me ekipin kombëtar të Nigerisë, duke e lënë Anglinë të pasigurt për të ardhmen e tij.

Gareth Southgate do të djersitet të humbasë lojtarin të cilin e ftoi në nëntor 2017, por ka luajtur vetëm në ndeshje miqësore, gjë që i lë Abrahamit mundësinë për të ndërruar skuadrën kombëtare.

21-vjeçari ka lindur në Londër, por prindërit e tij kanë prejardhje nigeriane. Ai e la derën e hapur për Nigerinë, pasi vodhi titujt e medieve kryesore falë një het-triku në një fitore 5-2 ndaj Wolves, përcjell lajmi.net.

“Po, unë kam dëgjuar për këto fjalë. Unë në të vërtetë nuk jam përqendruar ende”, tha Abraham.

“Unë mendoj se kur të vijë momenti, do ta them. Bëhet fjalë për përqëndrimin tim te Chelsea dhe shpresojmë të shënojë ende gola dhe të ndihmojë ekipin për fitore të tjera”.

“Ne kurrë nuk e dimë. Ju kurrë nuk mund të thoni kurrë, çfarëdo që vjen së pari. Unë thjesht duhet të mbaj përqendrimin tim të plotë te Chelsea”, u shpreh 21-vjeçari. /Lajmi.net/

TAGS