Ajax 1:1 Juventus, nota e Ronaldos dhe të tjerëve

Ajax 1:1 Juventus, nota e Ronaldos dhe të tjerëve

23:22 |

Ajaxi dhe Juventusi kanë luajtur baras (1-1) në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Johan Cruijff ArenA.

Lojë mjaft dinamike u zhvillua në pjesën e parë.

Por, goli në këtë pjesë erdhi në minutën e 45’, kur Cristiano Ronaldo shënoi me kokë për 0-1.

I ngjajshëm

Vendasit barazimin e arritën me të filluar pjesa e dytë, kur shënoi David Nera.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

[embedded content]

autor: Lajmi.net

23:29 |

TAGS