Aksident trafiku në Butel, lëndohet një grua 48 vjeçare

Me 10.01.2019 në ora 18.45 në rrugën “Butel” në Shkup ka ndodhur një aksident trafiku midis veturës “Folksvagen Tuareg” me targa nga Shkupi, e drejtuar nga S.P.M.(38) nga Shkupi dhe veturës së tipit “Reno 9” me targa nga Shkupi, e drejtuar nga M.P.(18) nga Shkupi, transmeton Almakos.

Në aksident është lënduar rëndë I.P.(48) bashkëudhëtare nga vetura ‘Reno’. Ajo është dërguar në Qendrën Emergjente në Kompleksin e Klinikave “Nënë Tereza” në Shkup ku iu është dhënë ndihmë mjekësore.

Kontroll në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi i SPB Shkup.