Aksident trafiku në Prilep, 24 vjeçari e humb kontrollin mbi motoçikletën, lëndohet rëndë

Me 11.02.2019 në ora 11.50 në rrugën fshati Radobil i Madh-Prilep, D.D.(24) nga fshati Radobil i Madh, duke drejtuar motoçikletën e tipit “Hjundai” pa targa, e ka humbur kontrollin dhe ka dal nga rruga, transmeton Almakos.

Pastaj është lënduar rëndë dhe është dërguar në Kompleksin e Klinikave ‘Nënë Tereza’ në Shkup. Kontroll në vendngjarje ka kryer ekipi i Stacionit Policor në Prilep.