Aksident trafiku në Probishtip, vetura me targa bullgare përplaset me katër vetura tjera

Aksident trafiku në Probishtip, vetura me targa bullgare përplaset me katër vetura tjera

Me 12.01.2019 në ora 03.10 është lajmëruar se në Probishtip në rrugën “Miro Baraga” vetura e tipit “Mercedes” me targa nacionale bullgare, e drejtuar nga K.A.(29) nga Probishtipi ka dal nga rruga duke goditur katër vetura të parkuara: tre vetura “golf” dhe një veturë “opel korsa”, transmeton Almakos.

Në aksident shoferi është lënduar rëndë dhe me veturën e Ndihmës së shpejtë është dërguar në Shtëpinë e shëndetit në Probishtip dhe pastaj në Spitalin Klinik në Shtip për ndihmë mjekësore.

Kontroll në vendin e ngjarjes është kryer nga ana e ekipit të Stacionit Policor në Probishtip dhe po punohet për zbardhjen e rastit.