Alketa Vejsiu flet pas prezantimit në `Sanremo´: Në Shqipëri ishte festë kombëtare, vërtetë u preka

Alketa Vejsiu flet pas prezantimit në `Sanremo´: Në Shqipëri ishte festë kombëtare, vërtetë u preka

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu prezantoi mbrëmjen e djeshme në festivalin prestigjioz të Sanremos, krahas Amadeusit dhe partneres së Ronaldos, Georginës.

Pas festivalit, Alketa ka dhënë një intervistë për emisionin “Un Giorno da Pecora” në “Rai Radio 1”. Ajo është shprehur se shqiptarët e kanë pritur shumë mirë pjesëmarrjen e saj në Sanremo dhe kjo gati sa nuk është kthyer në festë kombëtare.

“Në Shqipëri ka qenë gati festë kombëtare, vërtet u preka”, është shprehur moderatorja.

TAGS