Ambasadori amerikan, Kosnett për suksesin e Dua Lipës: Është e mrekullueshme të shohësh talentet nga Kosova në skenat botërore

Dua Lipa po vazhdon të marr urime dhe përgëzime pas suksesit të arritur gjatë ditëve të kaluara.

Të dielën është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve “Grammy Awards”, ku këngëtarja shqiptare nuk doli duar bosh.

Mundi i bukuroshes sonë u shpërblye më në fund me dy trofe – “Kënga më e mirë ritmike” dhe “Artisti më i mirë i ri”.

Së fundi, ambasadori amerikan në Kosovë, Philip S. Kosnett ka shkruar në rrjetet sociale rreth arritjes historike të 23-vjeçares.

Ai me këtë rast ka uruar zeshkanes përmes llogarisë personale në Twitter duke thënë se është kënaqësi të dëgjon për sukseset e talenteve nga Kosova.

“Urime për Dua Lipën për fitimin Grammyt! Gjithmonë është e mrekullueshme të shohësh talentet nga Kosova në skenat botërore”, ka shkruar ndër të tjerash ambasadori.

Lexo po ashtu:

Gjithashtu gjatë ditës së djeshme artisten kanë uruar liderët tonë shtetëror si dhe ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruari O’Connell.

Ndryshe, Lipa është duke punuar në projekte të reja muzikore që do t’i sjell me albumin e dytë në karrierë. /Telegrafi/

TAGS