Anglia arriti fitoren, por shikojeni çfarë ka bërë UEFA për Kosovën

Anglia arriti fitoren, por shikojeni çfarë ka bërë UEFA për Kosovën
14:42 | 11 Shtator 2019

UEFA në seksionin gjerman ka publikuar një postim të ri për ekipin e Kosovës.

UEFA edhe njëherë tjetër ka marrë shembull Kosovën.

Në seksionin gjerman në rrjetin social Twitter, Kosova përsëri është shfaqur si shembull motivimi, përcjell lajmi.net.

Kjo ndodhi një ditë pas ndeshjes së madhe me Anglinë ku përkundër humbjes 5:3, skuadra shfaqi shpirt luftarak dhe dëshirë të madhe për t’u rikthyer nga disavantazhi i pjesës së parë, 5:1.

Shikojeni postimin e publikuar nga UEFA. /Lajmi.net/

TAGS