Armando Sadiku shënon golin e javës

Armando Sadiku shënon golin e javës
Tash esht Koha

Baseli dhe Lugano luajtën baras 1-1, në kuadër të kampionatit zviceran.

Golin për Luganon e realizoi sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku.

Sadiku u inkuadrua në lojë në minutën e 46’, ndërsa në të 67’ realizoi golin më të bukur në karrierë.

Për Baselin luajtën titullar Taulant Xhaka dhe Alban Ajeti, derisa pati disa minuta edhe për Edon Zhegrovën. /Lajmi.net/

Tash esht Koha
TAGS