Arrestohen dy femra në Ferizaj, vodhën rroba në një lokal

Arrestohen dy femra në Ferizaj, vodhën rroba në një lokal

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy femra në Ferizaj, pasi që të njëjtat kanë vjedhur disa rroba në njërin nga lokalet e qytetit.

Pas intervestimit që iu është bërë, prokurori ka vendosur që njëra nga femrat të dërgohet në mbajtje dhe tjetra të lirohet në procedurë të rregullt.

Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së djeshme (15 maj), rreth orës 16:00.

Raste të tilla të vjedhjeve janë mjaft të shpeshta, PK njofton pothuajse çdo ditë për vjedhje në lokale të ndryshme./Telegrafi/

TAGS