Arrestohet në Skenderaj një person i dyshuar për veprën penale ‘vrasje në tentativë’

Arrestohet në Skenderaj një person i dyshuar për veprën penale ‘vrasje në tentativë’
Tash esht Koha

Policia në Skenderaj ka arrestuar një person të dyshuar për kryerjen e veprës penale ‘vrasje në tentativë’, transmeton Telegrafi.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur gjatë natës në njërën nga lagjet e qytetit të Skenderajt.

Sipas të dhënave të para dhe deklaratave të siguruara thuhet se si shkak i një mosmarrëveshje ndërmjet viktimës dhe të dyshuarit i lënduar ka mbetur viktima mashkull shqiptar.

Ai, bëhet e ditur tutje, pas tretmanit mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicë është dërguar për trajtim të mëtejmë në QKUK.

Ndërsa në cilësi të të dyshuarit është arrestuar K. V., 20 vjeçar, i cili dyshohet se me një mjet të mprehtë (thikë) ka sulmuar viktimën e rastit.

Me aktvendim të prokurorit të rastit, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor, ndërsa hetimet për rastin janë duke u zhvilluar për veprën penale ‘vrasje në tentativë’. /Telegrafi/

Tash esht Koha
TAGS