Arrestohet reperi i famshëm

Arrestohet reperi i famshëm

Black, emri i të cilit është Bill K. Kapri, 21 vjeç, u arrestua me armë për akuza të drogës të mërkurën pranë Niagara Falls, Nju Jork, duke u përpjekur të hyjë në SHBA nga Kanadaja, tha Policia e Shtetit të Nju Jorkut.

Kapri dhe tre të tjerë u arrestuan nga Mbrojtja Kufitare dhe Doganore e SHBA-ve para se të arrestoheshin nga policia, shkruan CNN transmeton lajmi.net.

Kapri përballet me akuzat për posedim penal të shkallës së dytë të armës dhe posedimin e paligjshëm të marihuanës.

Zyrtari James O’Callaghan, një oficer i informacionit publik për trupën A të Policisë së Shtetit të Nju Jorkut, tha për CNN një pistoletë Glock 9mm ishte e padeklaruar në Cadillac Escalade.

CNN ka arritur tek përfaqësuesi i Black për të komentuar.

Kapri u arrestua në një gjykatë në qytetin e Lewiston dhe u kthye në burgun e burgut të Niagarës për një kartë të holla prej 20,000 $ / $ 40,000. /Lajmi.net/

TAGS