Arrihet marrëveshja, Oblak vazhdon kontratën në Atletico Madrid

Arrihet marrëveshja, Oblak vazhdon kontratën në Atletico Madrid

Jan Oblak ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës në Atletico Madrid.

Jan Oblak do të nënshkruajë kontratë të re në Atletico Madrid.

Portieri do ta konfirmojë të ardhmen e tij në klubin nga La Liga deri më 2021.

E përditshmja sportive madrilene “Marca” shkruan se marrëveshja mes palëve është arritur muaj më parë dhe pritet të zyrtarizohet brenda javës, transmeton lajmi.net.

Me kontratën e re, Oblak do të ketë dëmshpërblim me vlerë prej 100 milionë euro te skuadra e Atletico Madrid. /Lajmi.net/

TAGS