Arsenal 2-0 Man Utd: Notat e lojtarëve, Xhaka më i miri

Tash esht Koha

Arsenali e mposhti Manchester Unitedit në derbin e xhiros së 30-të në Ligën Premier me rezultat 2-0 në Emirates.

Golat për Topçinjtë i shënuan Granit Xhaka (12′) dhe Pierre-Emerick Aubameyang (69′).

Më i miri në këtë takim ishte Xhaka, shqiptari përveç golit arriti të bëjë një paraqitje fantastike duke kontrolluar çdo gjë në mesfushë.

Me notë të lartë të Topçinjtë u vlerësuan edhe Ainsley Maitland-Niles, Bernd Leno, Aaron Ramsey dhe Alexandre Lacazette.

Mesut Ozil nuk ishte në elementin e tij më të mirë, ndërsa Sead Kolasinac ishte ai që dëshpëroi më shumë.

Lexo po ashtu:

Te Djajtë e Kuq më i miri ishte Luke Shaw, por paraqitje në nivel arritën të bëjnë edhe Romelu Lukaku dhe Fred.

Dështim në këtë ndeshje ishte David de Gea, i cili shikohet si fajtor kryesor te goli i Xhakës për mos vendosje të mirë në portë, më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat:

Arsenal:

Man Utd:

/Telegrafi/

Tash esht Koha
TAGS