Arsenali ka marrëveshje për transferimin e Denis Suarezit

Arsenali ka rënë dakord për huazimin e mesfushorit të Barcelonës, Denis Suarez deri në fund të sezonit.

RAC1 dhe Cadena Cope janë në mesin e mediave që kanë raportuar për marrëveshjen, duke shkruar se Gunners mbajnë edhe opsionin e blerjes në fund të seoznit.

Lexo po ashtu:

Blerja nuk është e detyrueshme dhe huazimi fillimisht do të kushtojë 2.5 milionë euro.

Denis Suarez . (Photo by Octavio Passos/Getty Images)

Kas pasur raportime për spanjollin që në fillimin e sezonit për largim, ndërsa kjo u konfirmua kur ai ka luajtur vetëm 17 minuta në La Liga, por më shumë në Kupë.

Mesfushori, ka luajtur te Sevilllas, nën drejtimin e trajnerit të tanishëm të e Arsenalit, Unai Emery.

Lexo po ashtu:

Ai ka pasur edhe një sezon të mirë te Villarreal.

Denis Suarez . (Photo by Emma McIntyre/Getty Images)

Lojtari nuk është se nuk e njeh Anlinë pasi ka qenë te Manchester City për 18 muaj, nga viti 2011 deri në vitin 2013.

Suarez ka kontratë deri në vitin 2020, por mund ta vazhdojë atë me Barcelonën nëse nuk blihet nga Arsenali. /Telegrafi/  

TAGS