Asim Gashi i kundërpërgjigjet ashpër serbit që i tha se Adem Jashari ishte terrorist

Asim Gashi i kundërpërgjigjet ashpër serbit që i tha se Adem Jashari ishte terrorist

Asim Gashi i kundërpërgjigjet ashpër serbit që i tha se Adem Jashari ishte terrorist

Asim Gashi i është përgjigjur ashpër një serbi që i komentoi pranë videos ku po e këndonte këngën “Mora fjalë”.

Këngëtari Asim Gashi po vazhdon të jetë aktiv në muzikë duke kënduar ‘live’ pavarësisht angazhimeve të tjera me punë, shkruan lajmi.net.

Dashurinë që e ka ndaj muzikës e ka dëshmuar shpesh herë, mirëpo së fundmi dëshmoi edhe dashurinë që ka për atdheun.

Krahas komenteve pozitive pranë videove që i ka lansuar në Youtube, një i cili i ka rënë në sy Asimit ishte ai i një serbi që tha e Kosova është Serbi dhe se Adem Jashari ishte terrorist.

“Adem Jashari është heroi ynë dhe e gjithë bota e di që terroristë jeni ju. Shqiptar autokton”, ishte përgjigja e Asimit kundrejt serbit pranë videos në Youtube./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS