‘Asnjë i mbijetuar’ nga rrëzimi i Aeroplanit

Asnjë i mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit të kompanisë së fluturimeve “Ethiopian Airlines”.

Të gjithë 149 pasagjerë dhe tetë anëtarë të ekuipazhit që besohet se janë të vdekur, njoftoi zëdhënësi i linjës ajrore të transmetuesit shtetëror të Etiopisë.

Linja ajrore shtoi se në bord ishin 33 nacionalitete të ndryshme, raporton BBC, transmeton lajmi.net.

Përplasja ndodhi në 08:44 kohë lokale, gjashtë minuta pas nisjes nga kryeqyteti etiopian.

Nuk është ende e qartë se çfarë e ka shkaktuar aksidentin. /Lajmi.net/