Atentat në Tiranë ndaj Preng Gjinit/ Plagoset edhe një shtetas Italian, dërgohet tek “Trauma”

Atentat në Tiranë ndaj Preng Gjinit/ Plagoset edhe një shtetas Italian, dërgohet tek “Trauma”

Detaje të reja zbardhen nga shpërthimi i fuqishëm me tritol në Tiranë, ku iu bë atentat shtetasit Prend Gjini.Mësohet se nga shpërthimi i fortë ka mbetur i plagosur edhe një shtetas italian, i cili ka qenë kalimtar në zonën, kur ka ndodhur ngjarja.

Siç deklaroi drejtori i Policisë së Tiranës, Redi Jaupaj, italiani i plagosur është dërguar menjëherë në Spitalin e Traumës dhe po merr mjekim.