Atifete Jahjaga sfidon Thaçin, Veselin e Haradinajn me mbjelljen e një peme

Atifete Jahjaga sfidon Thaçin, Veselin e Haradinajn me mbjelljen e një peme

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka ftuar krerët shtetëror që ta vazhdojnë sfidën për mbjelljen e një peme.

Ajo në një shkrim të bërë në Facebook, ka sfiduar presidentin Hashim Thaçin, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin, transmeton Telegrafi.

Gjithashtu, Jahjaga ka sfiduar edhe disa nga ambasadorët si Philip Kosnett, Christian Heldt e të tjerë.

Ish-presidentja, gjatë ditës ka mbjellë një fidan në shkollën e mesme “Sami Frashëri”, në Prishtinë.

Postimi i plotë:

Për të vazhduar sfidën “Mbjellë një pemë” tani sfidoj Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Hajradinaj, Kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, Ambasadorin Philip Kosnett, Ambasadorin Christian Heldt, Ambasadorin Ruair O’Connell, Ambasadorin Piero Sardi, dhe
Ambasadorin Didier Chabert.

#PlantaTreeChallengeKosovo /Telegrafi/

🌲🌿🌷

Për të vazhduar sfidën “Mbjellë një pemë” tani sfidoj Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Hajradinaj, Kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, Ambasadorin Philip Kosnett, Ambasadorin Christian Heldt, Ambasadorin Ruair O’Connell, Ambasadorin Piero Sardi, dheAmbasadorin Didier Chabert.#PlantaTreeChallengeKosovo🌲🌿🌷

Publiée par Atifete Jahjaga sur Lundi 8 avril 2019

TAGS