Babai i Zaniolos i mbyll derën Juventusit dhe Raiolas

Babai i Nicolo Zaniolos, ka thënë se djali i tij do të nënshkruajë kontratë të re me Romën, ndërsa për agjent nuk do ta ketë Mino Raiolan. 

Sport Mediaset shkruante se Juventuso po e përgatit një ofertë të madhe për Zaniolon, pas formës së tij të lart me Romën këtë edicion.

Babai i lojtarit, Igor, ka folur për Corriere dello Sport duke sqaruar disa gjëra.

Nicolo Zaniolo. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

“Raiola pyeti dhe mori informacione për Zaniolon, por Vigorelli do të mbetet agjenti i Nicolos edhe për shumë kohë”.

“Në fund të sezonit do të takohemi me Romën për rinovimin, dhe nuk do të ketë asnjë problem”.

Zaniolo. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

“Të dy palët kanë pritje që negociatat të mbyllen pozitivisht”, ka thënë babai i tij duke i mbyllur derën një rinomi me Juven.

Zaniolo me golat dhe paraqitjet e tij ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, ndërsa to me Juventusin si kryesorin. /Telegrafi/

TAGS