Barca ofroi 75 mln për De Ligt, kjo është përgjigja e Juventusit

Barca ofroi 75 mln për De Ligt, kjo është përgjigja e Juventusit

Barcelona dhe Juventus janë në bisedime intensive rreth transferimit të futbollistëve, derisa afati kalimtar i verës po afrohet.

Pas Miralem Pjanic, Barcelona po kërkon të transferojë nga Juventus edhe mbrojtësin Matthijs de Ligt.

Sport raporton se katalanët kanë paraqitur një ofertë prej 75 milionë euro për për mbrojtësin e Juventusit.

Reprezentuesi holandez ka pasur një fillim të vështirë në Itali pas transferimit verën e kaluar nga Ajax, dhe Barcelona shpreson t’i jap një mundësi tjetër, duke e transferuar në ‘Camp Nou’.

Por duket se Juventus e sheh të ardhmen e mbrojtjes te 20 vjeçari, duke mos pranuar ofertën e Barcelonës.

MEDIAL.mk