Barcelona 2:1 Real Sociedad, notat e lojtarëve

Barcelona 2:1 Real Sociedad, notat e lojtarëve
Tash esht Koha

22:45 |

Barcelona e ka mbyllur me fitore edhe xhiron e 33-të në La Liga.

Në ‘Camp Nou’, katalanët kanë arritur që ta mposhtin skuadrën e Real Sociedad me rezultatin 2:1.

Golat në këtë takim për skuadrën vendase u realizuan nga dyshja e mbrojtjes, Clement Lenglet dhe Jordi Alba, shkruan lajmi.net.

I ngjajshëm

Në anën tjetër, për skuadrën mysafire, ishte Juanmi ai që shënoi golin e vetëm, por që nuk ishte i mjaftueshëm as për një pikë.

Paraqitje të mirë, por jo si gjithnjë, pati edhe Lionel Messi, i cili arriti të regjistronte një asistim (goli i Jordi Alba).

Më poshtë, lajmi.net ua përcjell notat e lojtarëve për këtë ndeshje, sipas ‘WhoScored’. /Lajmi.net/

[embedded content]

autor: Lajmi.net

22:58 |

Tash esht Koha
TAGS