Barcelona 5-1 Lyon: Notat e lojtarëve, Messi maksimale

Barcelona u kualifikua në çerekfinale të Ligë së Kampionëve pasi fitoi në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Lyonit me rezultat 5-1.

Golat për vendasit i shënuan Lionel Messi (18′, 78′), Philippe Coutinho (31′), Gerard Pique (81′) dhe Ousmane Dembele (86′), kurse për mysafirët shënoi Lucas Tousart (58′).

Lojtari më i mirë në Camp Nou ishte Messi, i cili përveç golave arriti të asistojë edhe dy herë.

Lionel Messi gjatë një aksioni (Foto: Maja Hitij/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë përveç golashënuesve ishin dhe Luis Suarez, Sergio Busquets dhe Sergi Roberto.

Te ekipi francez më i miri ishte Tousart, por edhe Tanguy Ndombele e portieri Anthony Lopes, më poshtë keni notat e lojtarëve:

Barcelona:

Lyon:

/Telegrafi/

TAGS