Barcelona – de Ligt, ky është zhvillimi i pabesueshëm

Një marrëveshje ishte finalizuar mes Barcës dhe Ajaxit, me Katalanasit që nëshkruan me mesfushorin Frenkie de Jong për 75 milionë eurove.

U spekulua se edhe de Ligt do ndiqte hapat e bashkëkombësit të tij, por një gjë e tillë është mohuar nga Mestre, përcjell lajmi.net.

‘’Nuk e di pse mediat po e thonë këtë [që kemi nënshkruar me De Ligt]. Gerard Pique është një nga mbrojtësit më të mirë në botë, nëse jo më i miri’’.

‘’Pas tij, ne kemi lojtarë si Lenglet, Umtiti dhe kemi transferu një lojtar të ri si Todibo. Mbrojtësit që i kemi tani janë të një niveli të lartë’’, deklaroi ai për Sky Sports.

Goal merr vesh se Juventusi është në ‘pole-postition’ për transferimin e talentit holandez. /Lajmi.net/

TAGS