Barcelona vendos Antoine Griezmann në merkato dhe do ta shesë këtë verë

Barcelona vendos Antoine Griezmann në merkato dhe do ta shesë këtë verë

Barcelona e ka hedhur në treg Antoine Griezmann dhe do të përpiqet ta shesë këtë verë. Vetëm disa muaj më parë, në fund të vitit,  disa lajme nga Katalonja treguan se si francezi me sa duket i kishte dhënë dritën jeshile një kthimi në Camp Nou për Neymar, aktualisht duke nënkuptuar negocimin e tij me PSG.
“Asgjë nuk është më larg nga realiteti,” shkroi Fernando Polo në Mundo Deportivo në atë kohë, për pëshpëritjet që Fituesi i Kupës së Botës kishte kundërshtuar një riblerje të sulmuesit, i cili i la ata në një transferim rekord botëror në 2017.
“Përkundrazi, Griezmann nuk do të kishte ndonjë problem ose shqetësim pas ardhjes së brazilianit,” shtoi ai.
“Ai e di se mund të humbasë një përparësi, por ai nënshkroi për pesë sezone dhe e di se sa më shumë cilësi ka në ekip, aq më mirë,” shpjegoi më tej Polo.

Në Gjermani është folur ditët e fundit gjithashtu për një shkëmbim ndërmjet Bayernit dhe Barcelonës. bëhet fjalë për kalimin e Griezmann te bavarezët dhe transfermit të Gnabry në Katalonja.   Të presim verën për të parë së cfarë do të ndodhë.

TAGS