Bartomeu: Sa shumë na ka dhënë Suarezi neve

Bartomeu: Sa shumë na ka dhënë Suarezi neve

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu ka thënë se klubi duhet të vendosë një memorial për Luis Suarezin.

Uruguajani u largua në lot pas 6 vitesh tek katalanasit dhe do kalojë tek Atletiko Madrid.

“Do të doja të vendosja një memorial kur tifozët të rikthehen në stadium, kështu që të gjithë ti japin lamtumirën.

Dua të them se sa shumë na ka dhënë Suarezi neve, në aspektin e karakterit, shpirtit luftarak dhe mentalitetit për të fituar. Në emër të tifozëve të Barcelonës dua të falenderoj Suarezin për 6 vitet në klub”, tha ai.

“Kanë qenë momente të paharrueshme, dhe shpresoj të jesh i lumtur si në jetën personale edhe në atë profesionale. Barcelona do jetë gjithmonë shtëpia jote”, theksoi i pari i klubit katalonas.