Bate Borisov 0-1 Chelsea, notat e lojtarëve: Shkëlqejnë Giroud, Hazard e Jorginho

Chelsea ka marrë edhe fitoren e katërt në po aq ndeshje në Ligën e Evropës.

Me fitoren e arritur në Bjellorusi, Chelsea ka siguruar kalimin në raundin tjetër të Ligës së Evropës.

Londinezët do të luajnë dy ndeshjet e fundit në grup ndaj PAOK-ut dhe MOL Vidit por vetëm sa për statistika.

Në fitoren e arritur 1-0 në udhëtim tek Bate, më i miri te Chelsea ishte Olivier Giroud që shënoi golin e vetëm në ndeshje.

Me paraqitje të mirë u dalluan edhe Eden Hazard dhe Jorginho.

Ndërkohë nota më e vogël shkoi për sulmuesin vendas Skavysh. /Telegrafi/

TAGS