Bebe Rexha me mesazh për dizajnerët që refuzuan ta vishnin për Grammy Awards

Bebe Rexha me mesazh për dizajnerët që refuzuan ta vishnin për Grammy Awards

Bebe Rexha është shfaqur mahnitëse në edicionin e sivjetmë të Grammy Awards, e veshur me një fustan të kuq duke sjellë frymën e Valentinit dhe ky ishte një reagimi ndaj dizajnerëve që refuzuan ta veshin atë për këtë ceremoni.

Këngëtarja shqiptare, e cila ishte e nominuar në dy kategori (për artisten e re më të mirë dhe performancën më të mirë ‘country’), veshjen e saj e kishte kombinuar edhe me stoli diamanti.

Dukja e Bebe Rexhës në Grammy (Foto: Jon Kopaloff/Getty Images/Guliver)

“Ndihem si një princeshë. Doja të zgjedhja këtë frymë”, i ka thënë ajo nikoqirit të E! News, Ryan Seacrest.

Lexo po ashtu:

Në muajt e fundit, 29-vjeçarja kishte kërkuar nga shumë dizajnerë që ta vishnin për ceremoninë e Grammyt, mirëpo ata kishin refuzuar.

“E angazhova ekipin tim që të bisedonte me shumë dizajnerë dhe shumica prej tyre nuk deshën të më vishnin, sepse jam shumë e madhe”, kishte thënë ajo në një video-mesazh në Instagram më 21 janar, ku edhe i shante dizajnerët duke u thënë se nuk i donte fustanet e tyre.

Pas kësaj videoje, shumë dizajnerë të tjerë – në mesin e të cilëve edhe August Getty, Tanya Taylor e Christian Siriano – u shprehën të gatshëm që ta vishnin këngëtaren.

Bebe Rexha në ceremoninë e Grammy Awards (Foto: Jon Kopaloff/Getty Images/Guliver)

Të dielën mbrëma, Bebe i tha Seacrestit se e kishte publikuar atë video, sepse ishte ndier zemërthyer për refuzimin që i ishte bërë.

“Ata thoshin se isha shumë e madhe ose e trashe. E dua trupin tim dhe dua që femrat tjera ta pëlqejnë trupin e tyre”, është shprehur ylli me origjinë nga Dibra.

Duke folur për Access Online, Rexha ka pasur një mesazh akoma më specifik për dizjanerët që e kanë refuzuar: “Do të dëshironit ta kishit veshur prapanicën time të trashë!”. /Telegrafi/

TAGS