Befason Dortmund, mposhtet nga Union Berlin

Befason Dortmund, mposhtet nga Union Berlin
20:29 | 31 Gusht 2019

Befasia e javës në futbollin gjerman ka ardhur nga skuadra e promovuar këtë edicion në Bundesliga, Union Berlin.

Skuadra nga kryeqyteti ka arritur që të mposht Dortmundin, me rezultatin 2:1, para tifozëve të vet, shkruan lajmi.net.

Rezultati në këtë ndeshje u zhbllokua qysh në minutën e 22’, kur Marius Butler realizoi për epërsinë e parë të vendasve.

Dortmund reagoi pas vetëm tre minutave, duke shënuar me anë të Paco Alcacer, pas asistimit të Jadon Sancho.

Ishte përsëri Marius Butler që shënoi golin e dytë personal në mbrëmje, për epërsinë e dytë të kryeqytetasve, kurse, për të vulosur tri pikët dhe rezultatin final realizoi Andersson, në minutën 75′.

Me këtë rezultat, Dortmund mbetet në kuotën e gjashtë pikëve, kurse Union Berlin ngritët në katër pikë. /Lajmi.net/

TAGS