Bild zbulon kaosin te Bayerni, Kovac nuk mban stërvitje me disa prej lojtarëve kyç të klubit

Bild, gazeta më e lexuar gjermane, sjell detajet e dramës më të fundit në Bayern Munich dhe kjo 48 orë para ndeshjes së sezonit për kampionët e Gjermanisë.

Bavarezët gjatë ditës së nesërme do të luajnë ndeshjen e parë me skuadrën angleze të Liverpoolit në kuadër të 1/16 së finales së Ligës së Kampionëve.

E përditshmja gjermane zbulon se edhe njëherë konfliktin aktual serioze mes trajnerit dhe yjeve të ekipit, e cila gjë e tronditi gjatë krizës së madhe në pjesën vjeshtore të kampionatit.

Foto: Bayern Munich/Twitter

Trajneri kroat, Niko Kovac u vonua për pesë minuta në stërvitjen e fundit para ndeshjes me Stuttgartin, në të cilën lojtarët ishin shumë të zemëruar.

Lojtaret për ndeshjen e kampionatit, në të cilin ‘rekordmeister’ fituan kundër Augsburgut (3:2) rezervat, ishin – Franck Ribery, Javi Martinez, Renato Sanches, Rafinha si dhe Davies – duhet të stërvitnin, por jo nën kontrollin e strategut. Në vend të kësaj, ata kishin stërvitur nën urdhrat e asistentit të trajnerit dhe vëllait të tij, Robert. Gjatë asaj kohe, trajneri ishte duke i bërë një analizë videos së lojës të Liverpoolit.

Lexo po ashtu:

Së fundi, problemi i tretë dhe më i madh ndodhi menjëherë pas lojës dhe një fitore të ngushtë kundër Augsburgut.

Thiago Alcantara në zhveshtore ishte fjalosur shumë me Kovacin, i cili nuk dëshiron të dëgjojë për pakënaqësitë e spanjollit. Arsyeja për pakënaqësinë e mëdha të reprezentuesit të kombëtares spanjolle ishte se Kovaç e zëvendësoi në ndeshje në minutën e 82-të.

Ndryshe, takimi mes Bayerni dhe Liverpoolit pritet të startojë gjatë ditës së nesërme në ora 21:00 në Mynih. /Telegrafi/

TAGS