Brescia 1:2 Juventus, notat e lojtarëve

Brescia 1:2 Juventus, notat e lojtarëve
23:31 | 24 Shtator 2019

Juventusi e ka mundur Brescian me rikthim, pasi e kishte gjetur veten në disavantazh herët në ndeshje, dhe e merr kryesimin e Serie A të paktën përkohësisht.

Një autogol i Jhon Chancellor dhe një supergol i Miralem Pjanic e kompletuar rikthimin e Juventusit, që e kishte gjetur veten në disavantazh pas golit të hershëm të Alfredo Donnarummas.

Kampionët e Serie A në këtë ndeshje u paraqiten pa Cristiano Ronaldon.

Kjo ishte një tjetër fitore e Juventusit me gol dallim prej një goli.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

/Lajmi.net/

TAGS