Burri rrah keq të dashurën e tij, vetëm pse ia bëri like në Facebook shokut të saj

Burri rrah keq të dashurën e tij, vetëm pse ia bëri like në Facebook shokut të saj

Danny Bridges u shpall fajtor për sulm fizik ndaj të dashurës së tij.

Një bodybuilder ka sulmuar të dashurën e tij për ‘pëlqimin’ e një fotografie të një shoku të Facebook-ut – dhe pastaj e kishte mbajtur të burgosurin për tre ditë kështu që askush nuk do të shihte sytë e saj të zi, raporton “Daily Mail”, transmeton lajmi.net.

Danny Bridges u shpall javën e kaluar fajtor për mbajtjen e dhunshme të dashurës dhe dy akuza për dëmtime trupore kundër partnerit të tij pas një sulmi në tetor të vitit të kaluar.

35 vjeçari e kishte goditur partneren e tij para se t’i fuste gishtat në sytë e saj, duke shkaktuar frikë se sytë e saj do të ‘dilnin’.

Për të ndaluar miqtë dhe familjen për t’i parë sytë e zi dhe shenjat e lëndimeve të dashurës së tij, Bridges pastaj e mbajti të burgosurin e të dashurës së tij në banesën e tij midis 31 tetorit dhe 2 nëntorit të vitit të kaluar.

Pas sulmit, viktima i shkroi një shoqes dhe i tregoi për sulmin duke i kërkuar ndihmë. Ajo më pas thirri policinë dhe policia erdhi dhe e arrestoi burrin. /Lajmi.net/