Caktohet data e meçit të madh Wilder – Fury

Caktohet data e meçit të madh Wilder – Fury
13:48 | 27 Nentor 2019

Meçi madhështor i boksit, ai mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury do të zhvillohet më 22 shkurt të vitit të ardhshëm.

Meçi do të zhvillohet në Amerikë, më saktësisht në MGM Grand të Las Vegasit.

Kujtojmë se ndeshja e parë mes këtyre dy boksierëve përfundoi pa fitues, përcjell lajmi.net.

Në këtë datë gjithashtu do të jenë në planprogram edhe dy takime interesante në Premierligë.

Jose Mourinho do të rikthehet në ‘Stamford Bridge’ me Tottenham, ndërsa Manchester City do ta pret Leicesterin. /Lajmi.net/ 

TAGS