Calhanoglu: Jam i lumtur te Milani

Hakan Calhanoglu thotë se është i lumtur në Milan dhe se ka një marrëdhënie vërtet të mirë me trajnerin Gennaro Gattuso.

Në ditët e fundit ka pasur zëra se mesfushori turk do të shitet në janar, por Gattuso këmbënguli që ai do të qëndrojë për aq kohë sa ai të jetë trajner.

“Unë jam i lumtur në Milan”.

Hakan Calhanoglu . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

“Unë jam i kënaqur me Gattuso dhe stafin e tij. Ndihem në shtëpi këtu në Milano”.

“Marrëdhënia [me Gattuso] është me të vërtetë e mirë, edhe kur ai zemërohet me mua. Unë e pranoj këtë, sepse ai është një trajner i mirë me mentalitet fitues”, ka thënë turku.

Calhanoglu . (Photo by Getty Images/Getty Images)

Milani nuk po kalon një moment të mirë, ndërsa barazimi pa gola ka bërë që të shtohen fjalët për largimin e trajnerit.

Kuqezinjtë tani janë në pozitën e gjashtë me 29 pikë. /Telegrafi/

TAGS