Capital T konfirmon, të premten projekti me reperët gjermanë

Tash esht Koha

Capital T ka bërë të ditur se po lanson projekt të ri.

Pak kohë pasi lansoi projektin “Kujtime”, reperi solli krijimin e ri muzikor.

Ylli i hip hopit shqiptar ka vendosur që të thyejë barrierat dhe të tentojë skenën ndërkombëtare.

“Drama” titullohet projekti më i ri i Kapos, i cili do të sjell edhe videoklip.

Bashkpuntorët e tij janë reperët King Khalil, Lil Lano dhe M.O.030.

Me këtë bashkëpunim Capital T si duket do të tentojë katapultimin në skenën ndërkombëtare të muzikës, duke dalaë nga tregu gjerman.

Aty ai ka edhe miq të tjerë, superyllin e hip hopit, Capital Bra dhe antarin e KMN, Miami Yacine. /Telegrafi/

Tash esht Koha
TAGS