Çeki – Kosovë, njoftim i rëndësishëm për biletat e ndeshjes

Çeki – Kosovë, njoftim i rëndësishëm për biletat e ndeshjes

10:42 |

Federata e Futbollit të Çekisë ka bërë të ditur numrin e saktë të biletave që janë ndarë për tifozët nga Kosovës në ndeshjen e muajit nëntor.

Ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës do të luhet më 14 nëntor, e që është vendimtare për të dyja kombëtaret.

Siç bën të ditur faqja zyrtare e Federatës çeke, 627 bileta janë ndarë për sektorin e mysafirëve dhe ato mund të rezervohen përmes Federatës së Futbollit të Kosovës e cila do të njoftojë për datën e saktë të shitjes së tyre, shkruan lajmi.net.

I ngjajshëm

Ndeshja do të luhet në ‘Doosan Arena’ në Plzen.

Fitorja e Çekis do t’i siguronte kësaj kombëtareje pjesëmarrjen në Euro 2020, kurse Kosovës në rast fitoreje do i duhej edhe barazimi në ndeshjen e fundit ndaj Anglisë në ‘Fadil Vokrri. /Lajmi.net/  

autor: Lajmi.net

10:46 |

TAGS