Challandes flet për të ardhmen e Rashicës: Mund të transferohet te kjo skuadër

Challandes flet për të ardhmen e Rashicës: Mund të transferohet te kjo skuadër
Tash esht Koha

Bernard
Challandes
ka
qenë
gjithmonë
i
bindur
se
disa
prej
futbollistëve

drejton
te
Kosova
do

bënin
emër

skuadra

mëdha.
Ndaj
atë
nuk
e
ka
çuditur
aspak
transferimi
i
Amir
Rrahmanit
te
Napoli
apo
zërat
se
atje
mund
t’i
bashkohet
shumë
shpejt
edhe
Milot
Rashica.


një
intervistë
për
“Radio
Marte”,
Challandes
ka
folur
me
superlativa
për

dy
lojtarët
dhe
suksesin

pret
prej
tyre.

“Nuk
jam
çuditur

Rrahmani
ka
shkuar
te
Napoli,
është
një
lojtar
shumë
i
mirë
dhe
është
rritur
shumë
duke
luajtur
ndeshje

mëdha
ndërkombëtare,

parë
me
Dinamo
Zagreb
e

pas
me
Veronën
dhe
Kombëtaren
tonë”,
tha
ai.

“Napoli
ka
bërë
një
blerje
inteligjente
për
raportin
cilësi-çmim,
duke
siguruar
një
lojtar

mirë
me
një
vlerë

ulët.
Cilësi


mirë
ka
mbulimin,
por
është
edhe
i
aftë

ndërtojë
aksionin
nga
mbrapa.
Është
i
aftë
edhe

goditjet
e
dënimit

fazën
ofensive,
mund

shënojë
3-4
gola

sezon.
Ka

tani
nivelin
për

qenë
një
titullar
atje,
është
inteligjent
dhe
i
përgatitur
taktikisht,
me
Veronën
luan
me
tre,
por
nuk
do

ketë
probleme

kalojë
te
mbrojtja
me
katër.
Te
Napoli
mund

bëhet
i
rëndësishëm
menjëherë”.


pas
ai
u
ndal
te
Rashica

shihet
gjithnjë
e

pranë
napolitanëve.

“Është
një
sulmues
i
fortë
dhe
i
shpejtë,
por
sidomos
punon
shumë
për
skuadrën
edhe

fazën
mbrojtëse.
Me
Werderin
ka
vështirësi
pasi
për
momentin
luan

mënyrë
mbrojtëse
si
skuadër,
duke
parë
krizën,
por

një
ekip

luan
mirë
futboll
mund

tregojë

gjithë
vlerën
e
tij.
Mendoj
se
pas
këtij
sezoni
do

ketë
oferta
dhe
Italia
është
një
destinacion
ideal.
Nuk
kam
lajme
rreth
ofertës

Napolit,
por
nuk
do

çuditesha
nëse
do

ekzistonte
një
e
tillë.
Ai
ka
aftësitë
për

shënuar
dhe

bëjë

shënojë,
siç
duhet

Serinë
A”,
deklaroi
trajneri
i
Kosovës.


MEDIAL.mk

Tash esht Koha