Chiellini zbulon planet për të ardhmen: Do të luaj edhe dy vite

Chiellini zbulon planet për të ardhmen: Do të luaj edhe dy vite
18:13 | 25 Tetor 2019

Giorgio Chiellini ka bërë të ditur se do të luajë edhe për dy vite maksimum.

Mbrojtësi i Juventus, Chiellini, ka konfirmuar se nuk planifikon që të zgjasë karrierën e tij prej futbollisti më shumë sesa dy sezone të tjera.

Tutje, reprezentuesi i Italisë ka hedhur poshtë mundësinë që të bëhet trajner i ndonjë skuadre.

“Do të luaj edhe dy vite, jo më shumë” ka thënë lotjari për ‘Gazzetta dello Sport’, transmeton lajmi.net.

“Nuk mendoj se do të jemë menjëherë i gatshëm për të drejtuar skuadra. Gabimi ynë është se kur përfundojmë karrierën, mes moshës 35 dhe 40 vjeçare, mendojmë se i dimë të gjitha” ka shtuar italiani.

Chiellini, 35 vjeçar, është aktualisht duke u rikuperuar nga një lëndim që ka pësuar së fundmi, që do ta mbajë jashtë fushave të blerta për një kohë të konsiderueshme. /Lajmi.net/

TAGS