Cila skuadër ka fituar më së shumti pikë në dekadën e fundit në Premierligë?

Cila skuadër ka fituar më së shumti pikë në dekadën e fundit në Premierligë?
19:51 | 25 Dhjetor 2019

Manchester City është skuadra që ka fituar më së shumti pikë në dekadën e fundit.

Ardhja e pronarëve të rinj në krye të skuadrës, kanë bërë që Manchester City të shndërrohet në një gjigant evropian.

Paraqitjet në nivelet e larta dhe tituj e fituar në Premierligë, i rendisin ata si skuadra me më së shumti pikë të fituar.

Ata lënë në vendin e dytë Manchester United, për të vazhduar me Chelsean, Liverpoolin dhe Arsenal.

1 Manchester City-812 pikë

2 Manchester United-741 pikë

3 Chelsea-734 pikë

4 Liverpool-705 pikë

5 Arsenal-700 pikë

6 Tottenham-699 pikë

7 Everton-560 pikë

8 West Ham-403 pikë

9 stoke-391 pikë

10 Newcastle United 388 pikë

/Lajmi.net/

TAGS